Přijeli jsme v sobotu 9.srpna se sestrami Misjonářkami Lásky (sestra Letitia, sestra Věra John, sestra Maria Vibha) a skupinou dobrovolníků s lidmi bez domova z Prahy. Na faře v Bozkově u otců Saletinů nás dohromady bylo 45. Přijeli jsme na týdenní duchovní obnovu, kterou nás provázel  otec Augustin z řádu premonstrátů. Počasí nám bohužel moc nepřálo, ale přesto jsme navštívili krásná místa v okolí, např. bozkovské jeskyně.

Děkujeme Pánu Bohů za mnohé dary a milosti a místním otcům za vřelé přijetí.

Za dobrovolníky Bratr Petr a Hanka

Rekolekcje w Bozkovie zorganizowane przez siostry Misjonarki Miłości, były niezwykłym czasem modlitwy i radości zarówno dla wolontariuszy jak i dla uczestników (czyli ludzi bez domu). Urokliwy Bozkov przywitał nas dziewiątego sierpnia słońcem i serdecznym przyjęciem Ojców Saletynów. Dzięki nim szybko poczuliśmy się jak w domu. Piękno przyrody i bliskość kościoła parafialnego sprawiły, że był to prawdziwie Boży czas. Pierwsze dni minęły nam na poznawaniu najbliższego otoczenia i siebie nawzajem. Najwięcej okazji ku temu mieliśmy podczas wspólnych posiłków i późniejszego sprzątania po nich. 

Każdego dnia z przyjemnością słuchaliśmy wykładów  o. Augustyna (Norbertanina). Starał się przybliżyć nam boga w prostych, płynących z serce słowach nadziei i otuchy.  Uczestnicy rekolekcji spotykali się również w mniejszych grupach na dzieleniu się słowem Bożym i swoimi życiowymi doświadczeniami. Każdy z opiekunów był dla swojej grupy prawdziwą podporą w kwestiach wiary. Jednak najpiękniejszy czas spędziliśmy w kościele-Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór, na codziennej mszy świętej oraz na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Miłym akcentem w ciągu dnia, były również wycieczki i spacery, wszelkiego rodzaju konkursy oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszyscy jesteśmy wdzięczni Bogu za możliwość przeżycia tych rekolekcji. Z całego serca dziękujemy Ojcom i Bratu – Saletynom z Bozkova za przyjęcie nas pod swój dach. Szczególne podziękowania należą się siostrom Misjonarkom Miłości za ich pokorną i cichą służbę oraz za ich radość i uśmiech. Bóg Wam zapłać.

Uczestnicy rekolekcji 9-17.08.2014

Podobné příspěvky